Hur beräknas ett taxipris
i Shogawa Machi
Flera faktorer påverkar taxipriset i Shogawa Machi
Taxipris (2026)
Grundavgift (dag)
470JPY
Pris per KM
430 JPY
Timpris vid väntan
3JPY
Exempel på beräkning av taxipris
Låt oss säga att du vill ta dig från ditt hotell till Shogawa Machi centrum och resan är 5km. Du reser under dagen och du har 1 bagage. Ditt totala pris blir 2620 JPY.
Boka en taxi i Shogawa Machi
Taxiförare i Shogawa Machi, boka nu
1
Japan, 〒932-0304 Toyama, Tonami, Shogawamachi Komaki, 73−72
2
Japan, 〒286-0047 Chiba, 千葉県Narita, Ebesu, 下谷144
3
321-2 Taguchi, Myoko, Niigata 949-2106, Japan
Shogawa Machi: Taxireseguider
Shogawa Machi taxipris - FAQ
Hur mycket kostar en taxi i Shogawa Machi?
En 5km åktur i Shogawa Machi kostar ungefär 2620 JPY. Ange din rutt för att få ett mer exakt pris. I allmänhet påverkas priset av flera faktorer inklusive ruttlängden och förarens väntetid.
Hur beställer jag en taxi i Shogawa Machi?
Du kan stoppa en taxi på gatan i Shogawa Machi eller använda en app för taxibeställning. Vi rekommenderar att använda en app i Shogawa Machi eftersom dessa tjänster övervakar kvaliteten på förarna och taxibilarna löpande.
Vilka andra sätt finns det att ta sig runt i Shogawa Machi?
Om du inte kan hitta en taxi i Shogawa Machi eller om priset är för högt kan du alltid ta en buss, hyra en skoter, cykel eller bil. Att gå är också ett utmärkt alternativ om det är kort avstånd och vädret tillåter.
Hur beräknar jag taxipriset i Shogawa Machi?
Ange helt enkelt din startpunkt och destination på taxipris.com. Vi beräknar det uppskattade priset baserat på Shogawa Machi taxipris och din specifika rutt. Detta fungerar även för destinationer utanför Shogawa Machi.
Vad är priset för Taxi i Shogawa Machi per KM?
Startpriset för en taxi i Shogawa Machi är 470.0 JPY. Varje KM är sedan prissatt till 430.0 JPY. Om föraren behöver vänta på dig kommer detta att kosta 3,388.2 JPY per timme.
Är du taxiförare i Shogawa Machi?
Bli presenterad på Taxipris.com