Thailand

Si Satchanalai Taxipriskalkylator 2026

Ange rutt. Få taxipris. Undvik att betala för mycket.
Grundavgift (dag) 35 THBPris per KM 43 THB📞 Boka en taxi i Si Satchanalai

Hur beräknas ett taxipris
i Si Satchanalai

Flera faktorer påverkar taxipriset i Si Satchanalai

Taxipris (2026)

Grundavgift (dag)
35THB
Pris per KM
43 THB
Timpris vid väntan
190THB
Exempel på beräkning av taxipris

Låt oss säga att du vill ta dig från ditt hotell till Si Satchanalai centrum och resan är 5km. Du reser under dagen och du har 1 bagage. Ditt totala pris blir 250 THB.

Taxikostnadskalkylator

Boka en taxi i Si Satchanalai

Taxiförare i Si Satchanalai, boka nu
1
Si Satchanalai, Si Satchanalai District, Sukhothai 64190, Thailand
4.7
(3020)
2
525/4 ม .3 เมืองเก่า, เมือง, Sukhothai 64210, Thailand
5
(6)
powered by

Si Satchanalai taxipris - FAQ

Hur mycket kostar en taxi i Si Satchanalai?
En 5km åktur i Si Satchanalai kostar ungefär 250 THB. Ange din rutt för att få ett mer exakt pris. I allmänhet påverkas priset av flera faktorer inklusive ruttlängden och förarens väntetid.
Hur beställer jag en taxi i Si Satchanalai?
Du kan stoppa en taxi på gatan i Si Satchanalai eller använda en app för taxibeställning. Vi rekommenderar att använda en app i Si Satchanalai eftersom dessa tjänster övervakar kvaliteten på förarna och taxibilarna löpande.
Vilka andra sätt finns det att ta sig runt i Si Satchanalai?
Om du inte kan hitta en taxi i Si Satchanalai eller om priset är för högt kan du alltid ta en buss, hyra en skoter, cykel eller bil. Att gå är också ett utmärkt alternativ om det är kort avstånd och vädret tillåter.
Hur beräknar jag taxipriset i Si Satchanalai?
Ange helt enkelt din startpunkt och destination på taxipris.com. Vi beräknar det uppskattade priset baserat på Si Satchanalai taxipris och din specifika rutt. Detta fungerar även för destinationer utanför Si Satchanalai.
Vad är priset för Taxi i Si Satchanalai per KM?
Startpriset för en taxi i Si Satchanalai är 35.0 THB. Varje KM är sedan prissatt till 43.0 THB. Om föraren behöver vänta på dig kommer detta att kosta 190.0 THB per timme.

Är du taxiförare i Si Satchanalai?

Bli presenterad på Taxipris.com