Croatia
Staro Petrovo Selo Taxipriskalkylator 2026
Ange rutt. Få taxipris. Undvik att betala för mycket.
Hur beräknas ett taxipris
i Staro Petrovo Selo
Flera faktorer påverkar taxipriset i Staro Petrovo Selo
Taxipris (2026)
Grundavgift (dag)
15HRK
Pris per KM
6 HRK
Timpris vid väntan
42.5HRK
Exempel på beräkning av taxipris
Låt oss säga att du vill ta dig från ditt hotell till Staro Petrovo Selo centrum och resan är 5km. Du reser under dagen och du har 1 bagage. Ditt totala pris blir 45 HRK.
Boka en taxi i Staro Petrovo Selo
Taxiförare i Staro Petrovo Selo, boka nu
1
Bedem ul. 10, 35400, Nova Gradiška, Croatia
2
Ul. Braće Radića 7, 35400, Nova Gradiška, Croatia
3
Ul. Baruna Trenka 122, 35400, Nova Gradiška, Croatia
Staro Petrovo Selo: Taxireseguider
Staro Petrovo Selo taxipris - FAQ
Hur mycket kostar en taxi i Staro Petrovo Selo?
En 5km åktur i Staro Petrovo Selo kostar ungefär 45 HRK. Ange din rutt för att få ett mer exakt pris. I allmänhet påverkas priset av flera faktorer inklusive ruttlängden och förarens väntetid.
Hur beställer jag en taxi i Staro Petrovo Selo?
Du kan stoppa en taxi på gatan i Staro Petrovo Selo eller använda en app för taxibeställning. Vi rekommenderar att använda en app i Staro Petrovo Selo eftersom dessa tjänster övervakar kvaliteten på förarna och taxibilarna löpande.
Vilka andra sätt finns det att ta sig runt i Staro Petrovo Selo?
Om du inte kan hitta en taxi i Staro Petrovo Selo eller om priset är för högt kan du alltid ta en buss, hyra en skoter, cykel eller bil. Att gå är också ett utmärkt alternativ om det är kort avstånd och vädret tillåter.
Hur beräknar jag taxipriset i Staro Petrovo Selo?
Ange helt enkelt din startpunkt och destination på taxipris.com. Vi beräknar det uppskattade priset baserat på Staro Petrovo Selo taxipris och din specifika rutt. Detta fungerar även för destinationer utanför Staro Petrovo Selo.
Vad är priset för Taxi i Staro Petrovo Selo per KM?
Startpriset för en taxi i Staro Petrovo Selo är 15.0 HRK. Varje KM är sedan prissatt till 6.0 HRK. Om föraren behöver vänta på dig kommer detta att kosta 42.5 HRK per timme.
Är du taxiförare i Staro Petrovo Selo?
Bli presenterad på Taxipris.com