Hur beräknas ett taxipris
i La Fabrique
Flera faktorer påverkar taxipriset i La Fabrique
Taxipris (2026)
Grundavgift (dag)
5EUR
Pris per KM
1.8 EUR
Timpris vid väntan
45EUR
Exempel på beräkning av taxipris
Låt oss säga att du vill ta dig från ditt hotell till La Fabrique centrum och resan är 5km. Du reser under dagen och du har 1 bagage. Ditt totala pris blir 14 EUR.
Boka en taxi i La Fabrique
Taxiförare i La Fabrique, boka nu
1
454 Rte Pt Rte des Jardins, 13210 Saint-Rémy-de-Provence, France
2
29 Rte Nationale, 91510 Lardy, France
La Fabrique: Taxireseguider
La Fabrique taxipris - FAQ
Hur mycket kostar en taxi i La Fabrique?
En 5km åktur i La Fabrique kostar ungefär 14 EUR. Ange din rutt för att få ett mer exakt pris. I allmänhet påverkas priset av flera faktorer inklusive ruttlängden och förarens väntetid.
Hur beställer jag en taxi i La Fabrique?
Du kan stoppa en taxi på gatan i La Fabrique eller använda en app för taxibeställning. Vi rekommenderar att använda en app i La Fabrique eftersom dessa tjänster övervakar kvaliteten på förarna och taxibilarna löpande.
Vilka andra sätt finns det att ta sig runt i La Fabrique?
Om du inte kan hitta en taxi i La Fabrique eller om priset är för högt kan du alltid ta en buss, hyra en skoter, cykel eller bil. Att gå är också ett utmärkt alternativ om det är kort avstånd och vädret tillåter.
Hur beräknar jag taxipriset i La Fabrique?
Ange helt enkelt din startpunkt och destination på taxipris.com. Vi beräknar det uppskattade priset baserat på La Fabrique taxipris och din specifika rutt. Detta fungerar även för destinationer utanför La Fabrique.
Vad är priset för Taxi i La Fabrique per KM?
Startpriset för en taxi i La Fabrique är 5.0 EUR. Varje KM är sedan prissatt till 1.8 EUR. Om föraren behöver vänta på dig kommer detta att kosta 45.0 EUR per timme.
Är du taxiförare i La Fabrique?
Bli presenterad på Taxipris.com