Italy
Pontecagnano Faiano Taxipriskalkylator 2026
Ange rutt. Få taxipris. Undvik att betala för mycket.
Hur beräknas ett taxipris
i Pontecagnano Faiano
Flera faktorer påverkar taxipriset i Pontecagnano Faiano
Taxipris (2026)
Grundavgift (dag)
3.5EUR
Pris per KM
1.4 EUR
Timpris vid väntan
32EUR
Exempel på beräkning av taxipris
Låt oss säga att du vill ta dig från ditt hotell till Pontecagnano Faiano centrum och resan är 5km. Du reser under dagen och du har 1 bagage. Ditt totala pris blir 10.5 EUR.
Boka en taxi i Pontecagnano Faiano
Taxiförare i Pontecagnano Faiano, boka nu
1
Via Nicola Granati, 6a/6b, 84134 Salerno SA, Italy
2
Via San Leonardo, 84131 Salerno SA, Italy
3
Via Mar Ionio, 81, 84098 Magazzeno SA, Italy
Pontecagnano Faiano: Taxireseguider
Pontecagnano Faiano taxipris - FAQ
Hur mycket kostar en taxi i Pontecagnano Faiano?
En 5km åktur i Pontecagnano Faiano kostar ungefär 10.5 EUR. Ange din rutt för att få ett mer exakt pris. I allmänhet påverkas priset av flera faktorer inklusive ruttlängden och förarens väntetid.
Hur beställer jag en taxi i Pontecagnano Faiano?
Du kan stoppa en taxi på gatan i Pontecagnano Faiano eller använda en app för taxibeställning. Vi rekommenderar att använda en app i Pontecagnano Faiano eftersom dessa tjänster övervakar kvaliteten på förarna och taxibilarna löpande.
Vilka andra sätt finns det att ta sig runt i Pontecagnano Faiano?
Om du inte kan hitta en taxi i Pontecagnano Faiano eller om priset är för högt kan du alltid ta en buss, hyra en skoter, cykel eller bil. Att gå är också ett utmärkt alternativ om det är kort avstånd och vädret tillåter.
Hur beräknar jag taxipriset i Pontecagnano Faiano?
Ange helt enkelt din startpunkt och destination på taxipris.com. Vi beräknar det uppskattade priset baserat på Pontecagnano Faiano taxipris och din specifika rutt. Detta fungerar även för destinationer utanför Pontecagnano Faiano.
Vad är priset för Taxi i Pontecagnano Faiano per KM?
Startpriset för en taxi i Pontecagnano Faiano är 3.5 EUR. Varje KM är sedan prissatt till 1.4 EUR. Om föraren behöver vänta på dig kommer detta att kosta 32.0 EUR per timme.
Är du taxiförare i Pontecagnano Faiano?
Bli presenterad på Taxipris.com