Hur beräknas ett taxipris
i My Home Resort
Flera faktorer påverkar taxipriset i My Home Resort
Taxipris (2026)
Grundavgift (dag)
10TRY
Pris per KM
6.3 TRY
Timpris vid väntan
50TRY
Exempel på beräkning av taxipris
Låt oss säga att du vill ta dig från ditt hotell till My Home Resort centrum och resan är 5km. Du reser under dagen och du har 1 bagage. Ditt totala pris blir 41.5 TRY.
Populära taxirutter från My Home Resort
| My Home Resort ⟶ Alanya | 150 TRY |
| My Home Resort ⟶ Antalya | 315 TRY |
| My Home Resort ⟶ Avsallar | 29 TRY |
Boka en taxi i My Home Resort
Taxiförare i My Home Resort, boka nu
1
Fuğla Mevkii Avsallar Bahriergün sokak Karaçaltı mevkii, 07410 Alanya/Antalya, Türkiye
My Home Resort: Taxireseguider
My Home Resort taxipris - FAQ
Hur mycket kostar en taxi i My Home Resort?
En 5km åktur i My Home Resort kostar ungefär 41.5 TRY. Ange din rutt för att få ett mer exakt pris. I allmänhet påverkas priset av flera faktorer inklusive ruttlängden och förarens väntetid.
Hur beställer jag en taxi i My Home Resort?
Du kan stoppa en taxi på gatan i My Home Resort eller använda en app för taxibeställning. Vi rekommenderar att använda en app i My Home Resort eftersom dessa tjänster övervakar kvaliteten på förarna och taxibilarna löpande.
Vilka andra sätt finns det att ta sig runt i My Home Resort?
Om du inte kan hitta en taxi i My Home Resort eller om priset är för högt kan du alltid ta en buss, hyra en skoter, cykel eller bil. Att gå är också ett utmärkt alternativ om det är kort avstånd och vädret tillåter.
Hur beräknar jag taxipriset i My Home Resort?
Ange helt enkelt din startpunkt och destination på taxipris.com. Vi beräknar det uppskattade priset baserat på My Home Resort taxipris och din specifika rutt. Detta fungerar även för destinationer utanför My Home Resort.
Vad är priset för Taxi i My Home Resort per KM?
Startpriset för en taxi i My Home Resort är 10.0 TRY. Varje KM är sedan prissatt till 6.3 TRY. Om föraren behöver vänta på dig kommer detta att kosta 50.0 TRY per timme.
Är du taxiförare i My Home Resort?
Bli presenterad på Taxipris.com